výzkum v jiném světle

malými citoslovci.

Fotografie © Vašek Mach pro MUNI Fotografie © Martin Kopáček pro MUNI

Přehled akcí

Science slam není jen jednorázovou prezentací vědy… vystoupení našich účastníků můžete též zhlédnout na řadě dalších akcí, které v duchu science slamu pořádáme celý rok.

Nadcházející akce

Proběhlé akce

• Brněnský Lunapark opět hostil Science slam 25. dubna v cukrárně Tři ocásci.
  • Věda ve škole – Science slam tour na ZŠ Jungmanova v Kuřimi.
  • Science slam 8 proběhl 12. dubna 2017 v 19:00 v příjemné atmosféře Univerzitního kina Scala.
  • Science slam 7 proběhl 9. listopadu 2016 v 19:00 v příjemné atmosféře Univerzitního kina Scala.

Příležitost k nahlédnutí pod pokličku současného výzkumu, možnost potkat se s nadšenými lidmi, kteří poutavě, jednoduše a zábavně vykládají o tématech, kterými žijí. Vítězkou se stala studentka přírodovědecké fakulty Lenka Zychová se svým projevem „Jak se rodí hvězdy“.

Reportáž z večera si můžete přečíst například na stránkách věda.muni.cz.

• Divadelní kontejner byl také místem, kde vystoupil Science slam. Uviděli jsme se 1. září od 19:00.

Divadelní kontejner je festival nezávislých divadel na konci léta, který se koná pod širým nebem, v centru Brna.

• Brněnský Lunapark proběhl 12. dubna v Kulturárium Café a 27. dubna 2016 v Cafe Mezzanine.
  • Science slam 6 proběhl 6. dubna 2016 v 19:00 v příjemné atmosféře Kabinetu MÚZ.

Příležitost k nahlédnutí pod pokličku současného výzkumu, možnost potkat se s nadšenými lidmi, kteří poutavě, jednoduše a zábavně vykládají o tématech, kterými žijí.Vítězkou se stala studentka lékařské fakulty Zuzana Holubcová se svým vystoupěním o emryích. Reportáž z večera si můžete přečíst například na stránkách věda.muni.cz.

• Science slam MINI proběhl 19. ledna 2016 v 19:30 v příjemné atmosféře Kabaretu Špaček.

Výzkum v jiném světle. V kavárně. V malém. Ostřílené řečníky, prověřené velkými slamy. Víme, co je v jejich výzkumu nového.

• Science slam 5 proběhl 4. listopadu 2015 v 19:00 v příjemné atmosféře Kabinetu MÚZ.Vítězkou se stala studentka přírodovědecké fakulty Bára Chattová se svým vystoupěním o rozsivkách. Reportáž z večera si můžete přečíst například na stránkách věda.muni.cz.
  • Divadelní kontejner bude také místem, kde vystoupí Science slam. Uvidíme se 3. září od 18:00.

Divadelní kontejner je festival nezávislých divadel na konci léta, který se koná pod širým nebem, v centru Brna. Další ročník bude 28. 8. 2015 – 6. 9. 2015.

• Colours of Ostrava, hostil malý Science slam, konkrétně v pátek 17. července mezi 17:30 a 18:30 v rámci poetické scény.

Colours of Ostrava je multižánrový mezinárodní hudební festival každoročně pořádaný v Ostravě. Od roku 2012 se koná v úchvatném prostředí Dolních Vítkovic – bývalém areálu hutí, dolů a železáren.

• Brněnský Lunapark proběhl 11. května v café-bar-galerii Zákoutí19. května 2015 v Café Kunst. Jsme rádi, že ste se přišli podívat.
  • Science slam 4 proběhl 8. dubna 2015 v 19:00 v příjemné atmosféře Kabinetu MÚZ.

Příležitost k nahlédnutí pod pokličku současného výzkumu, možnost potkat se s nadšenými lidmi, kteří poutavě, jednoduše a zábavně vykládají o tématech, kterými žijí.

• Science slam MINI proběhl 3. března 2015 v 19:30 v příjemné atmosféře Kabaretu Špaček.

• Science slam 3 proběhl 29. října 2014 v 19:00 v Kabinetu MÚZ.

Prezentace výzkumu v jiném světle již po třetí.

• Science slam 2 proběhl 27. listopadu 2013 v 19:00 v Kabinetu MÚZ.

Science slam je soutěž v předávání myšlenek a nadšení pro vědu, porotou je publikum.

• Science slam 1 proběhl 12. června 2013 v 19:00 v Kabinetu MÚZ.

Science slam je příležitost k nahlédnutí pod pokličku současného výzkumu, možnost potkat se s nadšenými lidmi, kteří poutavě, jednoduše a zábavně vykládají o tématech, kterými žijí.