16. 11. od 18:00 proběhl Science slam 14 v Kulturním centru CO.LABS.

4 vědkyně z Masarykovy univerzity nás vtáhly do světa své každodenní práce. V unikátním divadelním prostoru představily výzkumná témata jednoduše a zábavně. Vítězkou se stala Nina Pálešová z RECETOX.

Na začátku nového roku budou k dispozici záznamy všech vystoupení.

Fotogalerie

Mgr. Denisa Zlámalová

Filozofická fakulta

DNA - okno do minulosti

Starobylá DNA je jako pradávná kniha plná zašifrovaných textů, které teprve nyní začínáme rozklíčovávat. Vědci se v posledních letech snaží zkoumat její stránky, aby našli odpovědi na otázky, které si lidstvo klade už od pradávna. Odkud pocházíme? Kdo jsme? A kam směřujeme?

Mgr. Jaroslava Kacetlová, Ph.D.

 Archiv Masarykovy univerzity

O příbězích s dobrým koncem

V dobách nesvobody se perzekuce nevyhnula ani vědcům na naší univerzitě. Řada z nich skončila za své názory mimo univerzitu se zákazem činnosti, nebo dokonce na popravištích. Přesto mohou mít tyto příběhy pokračování s dobrým koncem. Umožňují nám pochopit příčiny nepříznivých společenských zvratů. Svým dílem k tomu přispívá Archiv Masarykovy univerzity.

 

Mgr. Nina Pálešová

RECETOX

Věčné chemikálie na jedno použití

Znečistění životního prostředí nejsou jen kouřící komíny, plasty v moři či odpadky v ulicích. Jedná se i o chemické látky, které nemůžeme vidět, často nemají zápach, ale přitom jsou všude kolem nás.

PhDr. Tereza Možná

Fakulta sportovních studií

Od PAS k motorice

Poruchy autistického spektra (PAS) jsou neuro-vývojová onemocnění, která patří v posledních letech k často diskutovaným tématům. Víte proč?

Simon Klinga

host z Klasického a španělského gymnázia Brno-Bystrc

Linka: Brno – Měsíc?

Představte si, že stojíte na Měsíčním povrchu. Nad horizontem pozvolna vychází štít planety Země a… Pozor, pozor! Už ho konečně vidíte: B.R.N.O. Kosmické to město, které se dotýká hvězd doslova a nejenom svou slávou. To není výstřižek ze scénáře seriálu Kosmo, ale nefalšovaná realita. Pojďme společně odhalit, kudy jede šalina Brno – Mars – A kam dál?

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info