Příprava na Science slam

Pokud studujete/pracujete na kterékoliv brněnské univerzitě nebo jste její absolventi, jste nadšení do svého výzkumu a rádi byste se o toto nadšení podělili s ostatními lidmi, je Science slam možností, jak se do toho pustit.

Příprava na slam

Před vaším vystoupením je potřeba se zamyslet nad množstvím informací a formou, kterou zvolíte. Mějte na paměti, že diváci v publiku budou hodnotit, nakolik vašemu výzkumu porozuměli, jak jim přišel důležitý a jestli se během vašeho vystoupení bavili. Představujete svůj vlastní výzkum, nikoli obecný atraktivní jev ve vašem oboru. Důležité je, aby bylo vidět, že výzkumem sami žijete.

Všechno, co budete k vystoupení potřebovat, si na hlavní večer přinesete (samozřejmě vám pomůžeme s výrobou čehokoli). Můžete využít i svoje vlastní komparzisty, kteří však nesmí během vystoupení mluvit.

Z praxe víme, že promítaná prezentace zábavná není, a proto tuto formu nepovolujeme.

Workshopy

Pro všechny soutěžící je připraven workshop zaměřený na práci s tématem, hlasem a jevištním projevem. Účast na workshopech je podmínkou vystupování na Science slamu. Zkušení lektoři vám na něm pomohou upřesnit téma projevu, ujasnit si, co chcete divákům sdělit a jak celé vystoupení dostat do času 4–6 min. 

Ještě před účastí na workshopu je dobré mít alespoň částečně rozmyšleno, o čem chcete mluvit. My vám pomůžeme dát představení dohromady a přihodíme i pár dobrých rad.

Vystoupení

Už jste někdy stáli na pódiu? Čeká na vás plný sál, oslňující světla a mluvení na mikrofon. Váš projev a vaše osobnost musí zaplnit nejen jeviště, ale i zaujmout několik stovek diváků. V rámci workshopů vás na to připravíme!

Moderátor vás uvede a pak už si užijete svých pár minut slávy. Po skončení projevu se ještě přeptá na něco málo o vás. Na konec položíte společně publiku jednu nebo dvě otázky.

Vyhlášení

Po skončení všech projevů diváci rozhodnou o vítězi hlasováním. Organizátoři si hlasy vyberou a mezitím, co bude na jevišti doprovodný program, zjistí, kdo se stal vítězem. Vy si s ostatními řečníky můžete užít zábavu.

Na závěr večera se všichni vrátí společně na pódium a vyslechnou si výsledky hlasování. Vítěz získá zajímavou cenu a všichni účastníci dostanou upomínkové předměty MU a Science slamu. Vítěz postupuje do republikového finále, kde se utká s pražskými vítězi. A třeba se podívá i na celoevropské finále!

Cesta účastníka Science slamu nekončí hlavním večerem. Další možnost vystupovat je na tzv. minislamech a různých festivalech po celý rok.

Networking

Celá akce končí gratulacemi vítězi. Buďte připraveni na zájem médií a rychlé rozhovory. Všichni účastníci mají možnost se osobně potkat s diváky, zodpovědět jejich dotazy a příjemně si popovídat o čemkoli.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info